„Věřím, že hodně dobra by vzešlo ze změny postoje,
kdyby se turisté stali opět poutníky.“
Rupert Sheldrake

6 důvodů proč jít na pouť:

  1. Pouť je silný seberozvojový nástroj. Často platíme za různé rozvojové kurzy, co místo toho vyrazit na pouť? Být poutník je o cestě. Cestě někam. Ale také o cestě k sobě samému a do sebe. Na pouti budete mít dostatek času na své myšlenky a sám pro sebe.
  2. Pouť je úžasný nástroj k integraci. Skončili jste třeba v práci? Dokončili jste nějaký důležitý projekt? Dosáhli jste toho po čem jste dlouho toužili a snili? Pak je pro vás možná ten pravý čas vyrazit na pouť. Jako poutník si můžete jednoduše a přitom efektivně utřídit co se vám povedlo a co by jste měli udělat příště jinak.
  3. Pouť vám umožní poznat své limity a naslouchat svému tělu. Jaká je hranice kolik kilometrů jste schopni ujít? A když to má být několik dní za sebou? Proč jeden den ujdete sotva 10 km a den na to klidně 30 km? Je dobré umět naslouchat svému tělu. A pouť je k tomu dobrá příležitost. Jste v přírodě a máloco i málokdo vás rozptyluje.
  4. Na pouti budete v souladu s přírodou. Ať již budete spát v lese, na louce nebo v penzionu, většina vašich cest povede přírodou. Postupně ji začnete více vnímat. Srnky na poli, mláďata ptáků, veverky na stromě.
  5. Poznáte nové lidi. I když by jste se rozhodli jít na pouť sami, vždy budete potkávat lidi. A na pouti jste jim více otevřeni a vnímáte jejich příběhy a osudy. Třeba o pánovi, kterému umřela manželka. A on najednou neměl co dělat a dal se do zvelebování domu. Přitom mu předtím mnoho let manželka říkala ať s domem něco dělá.
    Tyto příběhy mohou přinášet velké ponaučení.
  6. Budete Tady a Teď. Téměř v jakékoliv knize o osobním rozvoji, duchovnu a esoterice dříve nebo později narazíte na prožívání přítomného okamžiku. Ne nadarmo se říká, že většinu strachů, obav a stresů prožíváme kuli minulosti (kterou nezměníme) nebo budoucnosti (a věcem, které se zpravidla nestanou).
    Řešením je být tady a teď. A pouť je velká škola tady a teď. Je o každém kroku. Je o rozhodnutí jestli jít na rozcestí doleva nebo doprava. Rozhodnutí (tady a teď) zda nakoupit zásoby teď a nést na zádech třeba o dvě kila více nebo s tím počkat do další vesnice, kde ale nevíte jestli bude obchod.

Proč jít na pouť

Dobrodružství a pouť jsou jen stavem mysli.

Důvody proč jít na pouť