Rodinná dovolená na Krétě bez CK

Letní dovolená na Krétě byla klasická koupací dovolená s přáteli. Bydleli jsme na jednom místě, koupali se v moři, sem tam dělali nějaké ty výlety.

Ubytováni jsme byli na jednom místě – v penzionu Georgia Vicky. Fajn místo, pokud máte auto.

Na rozdíl od rodinky jsem si tuto dovolenou moc neužíval. Celý pobyt jsem měl problémy se spaním (pravidelně jsem usínal až okolo 3 hodiny ráno), navíc měl zánět ucha. Ale vše nakonec dobře dopadlo.

Doprava: Na Krétu jsme letěli s Ryanair z Wroclavi. Na místě jsme pak měli půjčené auto.

Výlety

Moni Katholiku – moc hezké místo. Není to na výlet z jiné části ostrova, ale pokud budete bydlet v blízkosti Chanie, doporučuji.

Chania – rozhodně stojí za návštěvu navečer, kdy už není vedro a zmizí největší davy turistů.

Gramvousa – výlet lodí z Kissamos. Doporučujeme.

Elafonisi beach – pláž „karibského“ stylu. Pokud máte auto a jste na západní části ostrova, jeďte tam😊 Platit desítky euro za fakutlativní výlet, za to si myslím nestojí. Cestou zpět, již na večer, jsme se zastavili Mοnastery of Chrysoskalitissa. Příjemná zastávka.

Botanic garden Olive tree – botanická zahrada je spíše příjemnou procházkou. Třeba s pražskou botanickou se nedá srovnávat. Co však stojí za to je místní restaurace.

Samaria Gorge – známá soutěska Samaria. My nešli soutěsku, „jen“ se prošli po okolí. Krajina je skutečně úchvatná.

Agia Irini – další ze známých soutěsek. Není tak turistická jako Samaria, není tak monumentální a přesto má něco do sebe. Moc se nám líbila.

Extra: na cestě zpět jsme se zastavili na dva dny ve Wroclawi. Fotky v galerii jsou smíchány dohromady.