Naše návštěva Malediv navazuje na putování po Srí Lance.

Ubytování a vlastně celý program na Maledivách jsme měl zajištěné přes stránky www.maledivy-levne.cz.

DEN 13-18 Maledivy mimo resort

Celkové dojmy:

Jedná se o ubytování v novém guest house na ostrově Huraa. Je to lokální ostrov, mimo resort. Toto je nutné mít na zřeteli. Když jsme přijeli, naše první dojmy byly velmi rozpačité. Všude dost nepořádek, žádná romantika ve stylu rezoru. Plážička také nic moc. Postupem času se ale náš dojem jen vylepšoval a výsledný dojem byl velmi pozitivní. Na ostrově jsou milí lidé,kteří nejsou jen anonymní kolakojé v rrezoru. Pláž jsme na ostrově objevili ještě jednu a moc pěknou. A za dva dny jsme si zvykli i na nepořádek po ostrově a nijak to neřešili. To zkrátka patřé k této kultuře…

Majitel guesthousu je Mustafa, velice ochotný a vstřícný člověk. Dělali se s nim i vylety.

Výlety pak byly následující: byli jsme šnorchlovat na fish garden a korálech i na otevřeném moři, kde to bylo hlavně kuli želvám, které jsme skutečně viděli. Byli jsme na opuštěném ostrově s moc hezkými plážemi. Jezdili jsme na plachetnici. Všechny výlety byly moc pěkné za rozumné peníze. Bez výletů bychom si pobyt vůbec neužili.

Jídlo jsme měli v gusthouse, což mělo nevýhodu v tom, že se poměrně hodně opakovali. Výhodu to naopak mělo v tom, že byl zrovna ramadán a nikde jinde bychom se nenajedli.

Ostrov má jednu restauraci,která je dost drahá, jednu místní čajovnu, kde asi nevaři. Je tam však spousta obchodů, kde je možné koupit téměř vše. V sousedství ostrova jsou dva resorty. Hlavně Four seasons je hodne luxusni a pracuje tam hodně mistních. Cena za ubytování tam začínala na 1000 USD jen se snídaní. Přitom od ostrova Huraa je oddělen 20 metrů širokým kanálem. Všechny výlety, které jsme měli jsou ve stejných vodách.

Celkově se nám na Maledivách líbilo a to hlavně díky výletům. Určitě stalo za to je navštívit. Na druhou stranu to není destinace kam bych se toužil vracet každý rok:-)